Atrakcje w okolicy

Sprawdź co warto zobaczyć!

Plaża

Wzdłuż północnej granicy Chłapowa rozciąga się piękna i piaszczysta plaża z klifem. Dużo uroku plaży dodają urozmaicone zejścia do plaży od szerokich po wąskie rybackie dróżki.

Główne kąpielisko jest przy plaży pokrytej drobnym, białym piaskiem bez kamieni.

Latem w ciągu dnia największą popularnością cieszą się strzeżone kąpieliska, przejażdżki skuterem i mecze piłki plażowej.

Podczas zachodów słońca spotykamy rozmarzonych spacerowiczów podziwiających piękny widok na morze i zachodzące słońce.

Rejs statkiem

Wszystkich miłośników morskich atrakcji, pragniemy zaprosić na rejs widokowy jachtem motorowym ArkunRejs trwa około 45 minut, podczas których nasze pociechy będą mogły zasiąść za sterami tej jednostki. To niewątpliwy atut jachtu Arkun, gdyż jako nieliczny ma podwójną sterówkę (czyli można sterować nim wprost z kabiny, ale też z balkonu umieszczonego centralnie nad jachtem.

Jednostka stacjonuje w porcie we Władysławowie.

Armator oferuje również romantyczne rejsy o zachodzie słońca z szampanem. Cena jest identyczna. Wystarczy tylko przyjść na około godzinę przed zachodem słońca do portu!

Na szczególną uwagę zasługuje osoba Kapitana Wiśniewskiego, który jest prekursorem wędkarstwa kutrowego w Polsce. Podczas rejsu można porozmawiać z Kapitanem i dowiedzieć się bardzo wielu ciekawostek na wszelakie tematy morskie.

Obiekt czynny: maj - wrzesień

Nadmorski Park Krajobrazowy

Nadmorska część Chłapowa podlega Nadmorskiemu Parkowi Krajobrazowemu o łącznej powierzchni 18 804 hektarów. Teren ten pozostaje poza ingerencją człowieka - stanowi on naturalne środowisko na dzikich zwierząt.

Występują tu, podlegające ochronie:

  • żarnowiec miotlasty
  • rokitnik zwyczajny
  • dzwonek okrągłolistny
  • jałowiec
  • bażyna czarna
  • bluszcz pospolity
  • paprotka zwyczajna

Więcej o atrakcjach w Chłapowie i okolicy przeczytasz na www.chlapowo.net.pl